Тази сутрин руската армия нанесе балистичен удар по Николаев. Към момента има информация за един един загинал и най-малко 15 ранени. Това съобщи началникът на Николаевската областна военна администрация (ОВА) Виталий Ким, предава УНИАН.

Според него ударът е извършен днес, около 07:20 сутринта. Според предварителни данни градът е бил атакуван с ракета "Искандер М“ с касетъчна бойна глава.

"За съжаление, един човек е загинал. Към момента са известни 15 ранени“, казва Ким.

Хората са получили наранявания с различна тежест, сред ранените е и дете. Според официалния представител, състоянието ѝ се оценява от лекарите като средно тежко.

По време на въздушната атака по града са нанесени поражения по бензиностанция, автомобили и др.

Регионалният щаб на Държавната служба за извънредни ситуации на Украйна съобщи, че лекари и доброволци от Звеното за бързо реагиране на Червения кръст на Украйна са оказали спешна помощ на пострадали граждани. Спасителите са участвали и в отстраняването на последиците от извънредната ситуация, която се е усложнила от удара по украинската бензиностанция . Службите за спешна помощ са се включили в работата по отмиване на разлято гориво, за да се предотврати евентуален пожар. За целта са използвани както вода, така и въздушно-механична пяна. В работата са участвали и специалисти химици и пиротехници.

Руски удари по Украйна

Припомняме, че вчера, 31 октомври, руската армия нанесе масиран артилерийски удар по Днепровски район на Херсон, в резултат на което бяха повредени търговски павилиони на местния пазар. На мястото на инцидента е избухнал пожар.

Началникът на Херсонската служба за извънредни ситуации Ярослав Шанко съобщи, че 56-годишна жена и 51-годишен мъж са загинали в резултат на атаката. Около 10 души са ранени. Всички те са жители на града - някои са работили близо до мястото на атаката, а други просто са минавали оттам. Сред пострадалите са и хора, които са били в домове си по време на нападението.