Руската армия е нанесла удар по Днепър с балистични ракети, в резултат на което са частично разрушени къщи, болници, училища и детска градина. За това съобщават председателят на Днепропетровската областна държавна администрация Сергей Лисак и кметът на града Борис Филатов, предават Страна. уа и УНИАН.

Според техните данни, пострадали са 14 образователни институции, градската болница и поликлиника, общежитие, административна сграда, обекти на гражданската инфраструктура, частният сектор. В града е избухнал пожар.

Според последните данни са загинали 7 човека, а над 70 са ранени.

"Русия е ударила и град Самар. Уточняваме подробностите“, пише Лисак.

В същото време в пресслужбата на Държавната служба на Украйна по извънредни ситуации заявяват, че по време на атаката на РФ от взривната вълна е пострадал влак по маршрута "Одеса-Запорожие“.