В нощта на 3 февруари Русия е нанесла нов масиран удар по енергийни обекти в Украйна. В няколко вълни РФ е изстреляла балистични ракети, дронове и, вероятно, ракети Х-22 и Х-101 от самолети на стратегическата авиация. Също така са обявени изстрелвания на ракети "Калибър" от морето, предава The New Voice of Ukraine.
Серия от тежки удари през нощта е нанесена по Киев и Киевска област, Харков и Харковска област, Днепропетровска област, Одеска област, експлозии са се чули в Запорожие, Виница.
Руският удар по енергетиката е в първият ден след "енергийното примирие". Той съвпадна с вълна от силни студове. През нощта в Киев са регистрирани -17 градуса, а в Харков – -22.



08:40 / 03.02.2026
14841


