През нощта Русия атакува Украйна с крилати ракети, изстреляни от сратегически бомбардировачи Ту-95МС, съобщава РБК-Украйна, като се позовава на данни от военните.
На територията на страната бе обявена мащабна въздушна тревога на два пъти през последните часове. Освен с ракети, в атаката са били задействани и БпЛА Shahed-131/136.
За експлозии се съобщава в Днепропетровска област, както и в столицата Киев.
"Врагът нанесе поредния ракетен удар по столицата, с различни видове въоръжение, противникът изстреля крилати ракети Х-101/Х-55 от борда на стратегическите бомбардировачи Ту-95МС. Тези ракети приближиха Киев от юг на няколко вълни. Почти едновременно с ракетите към столицата от същата южна посока се движеха вражески атакуващи БпЛА.При отблъскването на тази атака врагът е изстрелял и балистични ракети по столицата, по предварителни данни“, уточниха от Киевската градска военна администрация (КГВА) в канала си в Telegram.
Предупреждението за въздушна атака срещу Киев е продължило почти два часа.



07:27 / 12.06.2024
6859




