Русия експулсира британски дипломат, когото Москва обвинява в шпионаж, предава Sky News.

Акредитацията на дипломата е отменена и му е било наредено да напусне страната в срок от две седмици.

Руската служба за контраразузнаване, ФСБ, твърди, че британският дипломат "е предоставил невярна информация за себе си“.

Москва го обвинява също така в опит да събира информация за руската икономика.

ФСБ, основният наследник на КГБ от съветската епоха, заявява, че е засекла "недекларирано разузнавателно присъствие“.

В него се добавя, че дипломатът "е извършвал разузнавателна и подривна дейност, която заплашва сигурността на Руската федерация“, според руските медии.