В нощта на 18 ноември руснаците нанесоха удари по град Берестин в Харковска и Днепропетровска област.  Най-малко девет да ранени, 17-годишно момиче е убито. Това съобщи началникът на Харковската областна военна администрация Олег Синегубов в Telegram канала и.

9 души са ранени в резултат на ракетната атака по Берестин, включително 16-годишно момче. Седем от тях са хоспитализирани в местна болница с тежки наранявания.

По-късно стана известно, че в болницата е починало 17-годишно момиче, което е било тежко ранено в резултат на руския удар.

През нощта Русия атакува масирано с дронове и град Днепър.

Двама души са ранени в резултат на атаката: 59-годишна жена и 67-годишен мъж са хоспитализирани в средно тежко състояние, съобщи началникът на местната ОВА Владислав Гайваненко.

"Няколко пожара избухнаха едновременно. Унищожени са двуетажна медийна сграда, транспортно и частно предприятие, административна сграда, бензиностанция, магазини и павилиони, заведение за обществено хранене, инфраструктура, 6 жилищни сгради, гаражи, над 20 автомобила и още 3“, се казва в доклада.

Според украинският "Суспільного“ в резултат на ударите е повредена сградата на редакцията на украинската медия''Суспільне Дніпро" и "Украинско радио Днепър“.

"В резултат на обстрела е възникнал пожар, прозорци и врати са изхвърчали, а таванът на сградата и покривът са повредени. По време на атаката в редакцията не е имало служители“, отбелязва изданието.

''Укрзализница'' съобщи и за закъснения в движението на пътническите влакове 31 Запорожие - Перемишъл и 119 Днепър - Холм, възникнали в резултат на руските удари.

"Взривната вълна е счупила няколко прозореца във вагоните и на гарата; освен това районът е бил частично обезточен, така че железопътните работници са използвали резервни дизелови локомотиви - движението е напълно възстановено“, казаха железопътните работници.