САЩ не искат слаби съюзници, които не могат да се защитят. Това заяви държавният секретар на САЩ Марко Рубио на Конференцията по сигурност в Мюнхен, предава ТАСС.

"Искаме силни партньори, силни съюзници, които могат да се защитят, така че никой противник дори да не помисли да изпита силата ни“, заяви той.

"Следователно, ние се нуждаем не от слаби съюзници, а от силни, горди съюзници, които споделят нашето наследство и са готови и способни да защитават това наследство“, отбеляза Рубио, обръщайки се към европейците.

"Искаме силна Европа. Вярваме, че Европа трябва да оцелее“, заяви той.