close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Всички
Европейски съюз
Балкани
Близък Изток
Свят
Rheinmetall преговаря с Украйна за доставка на танкове
14:25 / 09.02.2023
469
©
Оръжейната компания Rheinmetall преговаря с Украйна за доставката на най-модерните си танкове. "Украйна се интересува от Lynx и Panther“, заяви изпълнителният директор Армин Папергер пред германския вестник Das Handelsblatt.

Компанията представи последния на панаир в Париж миналото лято, припомня изданието. Отбелязва се, че Папергер счита за възможна доставка на машините след 15 до 18 месеца. За целта компанията ще се нуждае от разрешително за износ от федералното правителство, поясняват от редакцията.

Папергер оправда изграждането и доставката на нови танкове с това, че страните от Европейския съюз вече не могат да продават собствените си машини. Като държава, граничеща с Русия, е необходимо Украйна да може да се защити в дългосрочен план. "Независимо дали Украйна е част от НАТО или е близо до НАТО, ние ще трябва да подкрепим страната“,коментира изпълнителният директор на Rheinmetall. По думите му компанията също така е готова да създаде собствен производствен завод в Украйна след края на войната.
Следете всички новини на агенция "Фокус" и чрез:
facebook
Google Новини
Всичко важно от ефира на радио "Фокус" слушайте и в нашите подкасти в:
Spotify
Google Podcasts
Soundcloud



Още по темата: общо новини по темата: 3386
предишна страница [ 1/565 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Грипна епидемия обхвана страната
Войната в Украйна
Ремонтират пътя Пловдив - Пазарджик
Kатастрофи Великотърновско
Банкова криза в САЩ
назад 1 2 3 4 5 напред
Анкета
"За" или "против" запазването на паметниците на Съветската армия в България?
За
Против
Не мога да преценя

Част от
НОВИНИ
ЗА НАС

За контакти:

тел.: 0882 801 050

focus@focus-news.net

За реклама:

Тарифи (виж) Избори 2023

тел.: 0882 801 001

sales@focus-news.net
©2000 - 2022 Медия груп 24 ООД. focus-news.net - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от focus-news.net, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в focus-news.net е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.