Резников: Украйна навлиза в период със задача победа, подготвя се контранастъпление

©
"Влизаме в нов период. С нова задача – да победим. Преди година мнозина очакваха, че Украйна ще си отиде след няколко седмици. Всичко се промени. Днес основният въпрос на дневен ред е каква ще бъде победата на Украйна. Отговорът е прост, победата е освобождаването на всички наши територии до границите от 1991 г. и премахването на опасността от Русия“, написа Резников на страницата си в социалната мрежа Facebook.
Министърът отбеляза, че победа е "когато Украйна ще бъде суверенна и независима в международно признатите си граници, успешна, просперираща, силна, и когато няма да има Русия в сегашния й вид“.
"Нашият враг все още е много опасен и разполага с много ресурси. Но той вече загуби стратегически. Трябва да довършим докрай нещата. Вече няма несигурност като преди година. Има увереност в нашите сили. Има ярост и желание за възмездие за падналите“, подчерта Резников.
Той обърна внимание на факта, че има коалиция от 54 държави, подкрепящи Украйна, така че "не сме сами в тази битка“.
"Какво ни очаква? Повече оръжия, включително украински. За всички сили на отбраната. Ще има танкове и бронирани машини. Ще бъдем още по-добри в прихващането на ракети и терористични дронове, независимо от коя държава идват. Ще има нови програми за обучение на нашите защитници с участието на партньори. Ще ги разширим не само към армията, но и към гвардейците и всички, които се бият“, увери министърът.
Според него Украйна също ще има ново качество на отбраната благодарение на технологиите.
"Ще удряме по-силно и на по-голяма дистанция, във въздуха, на сушата, в морето и във виртуалното пространство. Ще има наше контранастъпление. Работим усилено, за да го подготвим и осигурим", обобщи Резников.
Припомня се, че по-рано началникът на Главното разузнавателно управление на Министерството на отбраната на Украйна Кирило Буданов заяви, че тази година ще бъде победоносна за страната обяви мащабно контранастъпление през пролетта.