Синът на последния ирански шах Реза Пахлави призова за смяна на режима в Иран и обяви, че ще сформира опозиционен фронт. Това изявление той направи по време на пресконференция в Париж днес, пише The Jerusalem post.  

Престолонаследникът предупреди международната общност да не предоставя на Ислямската република спасителен пояс и каза, че демократичен Иран би могъл да спре разрастването на ядрената програма. 

Пахлави предложи три основни принципа: териториална цялост, индивидуални свободи и равенство на всички граждани и разделение на религията от държавата.

Той се обърна директно към върховния лидер аятолах Али Хаменей с думите: "Оттеглете се. И ако го направите, ще получите справедлив процес и надлежен съдебен процес. Което е повече, отколкото някога сте давали на който и да е иранец.“

"Това е нашият момент на Берлинската стена“, допълни той. 

Пахлави каза, че иранският народ ще има последната дума под формата на референдум и че "целта на тази среща на върха ще бъде да се постигне съгласие по пътна карта за демократичен преход и възстановяване“.

"В следващите дни моят екип от експерти ще публикува плановете за първите 100 дни след разпадането на Ислямската република, базирани на тази работа.“, обясни той.