Постоянният представител на САЩ при ООН Линда Томас-Грийнфийлд пристигна на необявена предварително визита в Киев. В рамките й тя ще потвърди готовността на Вашингтон да продължи да подкрепя Украйна, а също така ще се срещне с представители на властите на страната. Това съобщиха от пресслужбата на Постоянното представителство на САЩ в международната организация.
"Посланикът на САЩ в ООН е в Киев, за да потвърди непоколебимата подкрепа на САЩ за Украйна, тъй като страната защитава своята свобода и суверенитет“, написа в социалната мрежа "Туитър“ Нейт Евънс, директор по комуникациите и представител на Постоянната мисия на САЩ в ООН.
В изявлението се допълва, че Томас-Грийнфийлд "ще се срещне с лидерите на украинското правителство" и ще види как се събират доказателства за военни престъпления в Украйна.
Тя също така ще "обсъди глобалната криза с продоволствената сигурност“ и ще подчертае "неотложната необходимост от удължаване на Черноморската инициатива за зърно до следващата година“.



16:25 / 08.11.2022
697
