Русия все още чака украинската страна да определи дата за нов кръг от преки преговори между двете страни. Това заяви на брифинг във вторник говорителят на руския президент Дмитрий Песков, предава агенция ТАСС.

"Както президентът каза миналата седмица, очакваме предложения от украинската страна за възможни дати. Веднага щом датите бъдат съгласувани, а се надяваме, че това ще стане, веднага ще обявим това“, заяви Песков.

Припомняме, че след двата кръга преговори, проведени в Истанбул на 16 май и 2 юни, Русия и Украйна се споразумяха да разменят затворници по формулата "1000 за 1000“, както и да върнат тежко болни и млади (под 25 години) затворници по формата "всички за всички“ - не по-малко от 1000 души от всяка страна.