Пакистанското разузнаване: Индия ще ни атакува през следващите 24 до 36 часа

©
Твърдението идва, след като и САЩ, и Китай призоваха за сдържаност. "Пакистан разполага с достоверна разузнавателна информация, че Индия планира да предприеме военни действия срещу Пакистан през следващите 24-36 часа“, заявява пакистанският министър на информацията Атаулла Тарар в публикация в X през нощта. Той не уточнява какви доказателства е използвал Пакистан, за да отправи обвинението. Изявлението на Тарар идва само седмица след като бойци избиха 26 туристи в планинския град Пахалгам в администрирания от Индия Кашмир - нападение, което предизвика възмущение.
Индия обвинява Пакистан, че е замесен в нападението - твърдение, което Исламабад отрича. Пакистан предложи неутрално разследване на инцидента. Индийският премиер Моди даде зелена светлина на армията за ответни действия при нападение в Кашмир: "Те имат свободата да решават целите.“
Откакто получиха независимост от Великобритания преди близо 80 години, двата съперника, въоръжени с ядрени оръжия, са водили три войни за планинската територия, която сега е разделена от фактическа граница, наречена Контролна линия. Нападението от миналата седмица предизвика широк гняв в Индия, а министър-председателят Нарендра Моди е подложен на огромен натиск да отговори със сила.