На 22 юни руските войски са обстреляли Суми с управляеми бомби (КАБ) под удара е попаднал тролейбус, а шофьорът е пострадал. Това съобщава ръководителят на Сумската областна администрация Олег Григоров, предава Украинская правда.
"По предварителни данни руснаците са хвърлили 6 управляеми авиобомби. Под удара е гражданската инфраструктура. Епицентърът на ударите е в промишлената зона.“
Има един ранен цивилен. Това е шофьор на обществен транспорт, който се е намирал в близост до мястото на удара“.
Григоров добавя, че според предварителните данни шофьорът е получил тежки наранявания. По-късно е съобщено за трима ранени.




09:02 / 23.06.2026
601

