Нефтени петна са се появили отново по югоизточното крайбрежие на Крим, разказват местни жители, цитирани от Укринформ. На места дори са намерени и мъртви водоплаващи птици, отровени от петролните продукти.
Проблемът се е появил отново през последните дни, когато времето се затопли и имаше по-голямо вълнение в Черно море. Въпреки че няма официална информация от руските власти, петролните петна може да са от потъналите преди две години два танкера "Волгонефт 212“ и "Волгонефт 239“ край бреговете на Керченския пролив.
Над 4 хиляди тона мазут се изляха тогава в Черно море. Част от петролния продукт падна на дъното на морето и при повишаване на температурите изплува на повърхността.
текст: Милен Кандарашев



05:40 / 26.02.2026
9489



