Президентът на Полша Карол Навроцки подписа решение, което позволява на чуждестранните военни сили да останат на територията на страната. Това съобщава Националното бюро за сигурност в социалната мрежа Х.

"Президентът на Република Полша Карол Навроцки подписа резолюция, която позволява на чуждестранни военни сили от страните-членки на Организацията на Северноатлантическия договор да останат на територията на Полша“, се казва в публикацията.

Припомняме, че НАТО стартира операция "Източен страж“, за да укрепи позициите си по източния фланг на Алианса. Това е отговор на навлизането на руски дронове в Полша и евентуална превантивна мярка срещу нови заплахи от Русия, обяви по-рано полският премиер Доналд Туск.

Генералният секретар на НАТО Марк Рюте обяви, че в новата отбранителна структура, ще бъдат използвани силите на съюзниците, включително Дания, Франция, Обединеното кралство, Германия и други.