Най-малко петима загинали при най-тежките наводнения в Австралия от десетилетия

©
Службите за спешна помощ в щата Нов Южен Уелс съобщават, че продължават да оценяват щетите от наводненията, които обхванаха региона през последните дни. "Първоначалните оценки сочат, че най-малко 10 000 имота са пострадали от безпрецедентните наводнения", се посочва в изявление за пресата.
"Условията са се подобрили от петък насам в засегнатите райони на най-многолюдния австралийски щат. Въпреки това стотици пострадали от наводненията остават в убежищата, където са потърсили подслон", коментира на пресконференция в Сидни ръководителят на Агенцията за управление на извънредни ситуации Майк Уошинг. По думите му само през нощта са проведени 52 спасителни операции.
Броят на загиналите нарасна, след като 80-годишен мъж е открит мъртъв в наводнена къща на около 50 км от Тари, един от най-засегнатите от наводненията градове, съобщава полицията.