Михаел Рот: Конституционни промени, за да продължат преговорите на Скопие с ЕС

© Канал 5 (Македония)
"Знам, че за мнозина не е лесно, когато става въпрос за тези конституционни промени, но всеки трябва да си зададе въпроса - не как мога да помогна на партията си, а как мога да й помогна и да допринеса за страната си“, подчерта Рот.
Той изрази надежда, че македонският парламент ще успее да създаде предпоставки за продължаване на, както каза, "свързаните с преговорите за присъединяване“ постъпки.
Неговото послание към политическите лидери на страната сега е, че те трябва да продължат напредъка със следващите стъпки, да укрепят демокрацията, да продължат борбата срещу корупцията и непотизма, да създават работни места, но също така, преди всичко сега ЕС трябва да възстанови доверието, което е било изгубено и да не оставя празно обещание.
Германският депутат каза, че ще се срещне и с представители на опозицията и гражданския сектор и че е дошъл да чуе какво имат да кажат и че разбира разочарованието, което съществува.
"Но сега трябва да си зададем въпроса - какво можем да направим в тази тежка и драматична за страната и за хората ситуация. Надявам се да се създадат предпоставки за промяната, за да има темп и ускорение на тези преговори за присъединяване, защото това е много необходимо и никой не може да очаква, че след една-две години ситуацията ще се подобри. Страната вече е направила много в това отношение, така че всъщност остава малко“, посочи Рот.
Германският депутат Рот се срещна с президента Стево Пендаровски, с вицепремиера по европейските въпроси Боян Маричич и с министъра на външните работи Буяр Османи. По-рано политикът беше приет от председателя на законодателната камара Талат Джафери и се срещна с председателя на парламентарната комисия по външни работи Антонио Милошоски.
Преди да бъде избран в Бундестага, Михаел Рот заемаше длъжността държавен министър за Европа в германското МВнР.
Превод и редакция: Иван Христов
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
OSINT: Руснаците изтеглят бомбардировачи Ту-95МС в Сибир
22:33 / 05.05.2025
Израелските военновъздушни сили нанесоха удари по йеменското прис...
21:48 / 05.05.2025
АТЕШ: ФСБ подготвя провокации за 9 май в Русия и Украйна
21:01 / 05.05.2025
Орбан обясни защо е влязъл в конфликт със Зеленски
19:50 / 05.05.2025
ГЩ на Украйна: ВВС унищожиха контролен пункт на руски БпЛА в Курс...
19:15 / 05.05.2025
Фиала: Чехия ще обучава украински пилоти на F-16 и L-39 като част...
17:33 / 05.05.2025
Актуални теми