Германският канцлер Фридрих Мерц, по време на посещение във Финландия във вторник, поясни изявлението си относно премахването на ограниченията за Украйна за използване на далекобойни оръжия. Той отбеляза, че Съединените щати, Великобритания, Франция и Германия са отменили ограниченията за удари на Украйна с голям обсег срещу Русия още преди няколко месеца, съобщава Zeit.

"В този смисъл вчера в Берлин описах какво се случва вече от няколко месеца.“

Според Мерц, изявлението му относно премахването на ограничението за обхват на използването на западни оръжия от Украйна се отнася до решение, взето преди известно време.

Тази тема, заяви Мерц по време на посещение във финландския град Турку, "изигра роля преди няколко месеца“.

Вицеканцлерът Ларс Клингбайл отрече от своя страна, каквато и да е промяна в политиката на германското правителство относно премахването на ограниченията върху обхвата на ударите със западни оръжия на руска територия.

Припомняме, че ден преди това германският канцлер Фридрих Мерц заяви, че Великобритания, Франция, Германия и САЩ са отменили ограниченията върху доставките на военна техника на Украйна.