Пътник във влак, преминаващ през Швейцарските Алпи, засне драматичен момент, в който лавина се спуска по склон и се врязва в движещата се композиция. В резултат на сблъсъка пътническият влак е дерайлирал, предава The Guardian.  

Най-малко петима души са ранени.

Инцидентът е станал в понеделник, 16 февруари, на една от планинските железопътни линии в кантон Вале в понеделник, по линията Фрутиген - Бриг, между градовете Гопенщайн и Бриг.

Кадрите показват снежна преспа, която бързо се спуска по склон и покрива част от влака. По време на инцидента във влака е имало около 80 пътници.

Италианската алпийска спасителна служба призова по-рано за максимална предпазливост, след като лавини отнеха живота на 11 души за седем дни. Най-малко трима туристи загинаха през изминалия уикенд.