close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Всички
Европейски съюз
Балкани
Близък Изток
Свят
Курти след срещата с Лайчак: Приемаме предложението на ЕС за диалога между Белград и Прищина
19:10 / 06.02.2023
1038
©
След срещата със специалния пратеник на Европейския съюз за диалога между Белград и Прищина Мирослав Лайчак, министър-председателят на Косово Албин Курти обяви в Twitter, че приема предложението на Брюксел за нормализиране на отношенията.

"Добра размяна на мнения със специалния пратеник на ЕС Мирослав Лайчак на работния обяд в Прищина. Приемаме предложението на ЕС за нормализиране на отношенията между Косово и Сърбия и го смятаме за добра основа за по-нататъшни дискусии и солидна платформа за напредък“, подчерта Курти.

Той добавя, че в близко време на преговорите в Брюксел ще бъдат обсъдени някои въпроси за международните гаранции, механизмите за изпълнение и сроковете.

"Демократичните концепции с европейска ориентация ни дават надежда“, отбеляза още Курти.

По-рано през деня Лайчак, говорейки пред журналисти след срещата с Курти, заяви, че темата на разговора е била продължаването на диалога и че всичко, договорено в Брюксел, трябва да бъде изпълнено.

Лайчак ще посети Белград и ще проведе среща с президента на Сърбия Александър Вучич.
Следете всички новини на агенция "Фокус" и чрез:
facebook
Google Новини
Всичко важно от ефира на радио "Фокус" слушайте и в нашите подкасти в:
Spotify
Google Podcasts
Soundcloud



Още по темата: общо новини по темата: 189
предишна страница [ 1/32 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Санкциите срещу Русия
Войната в Украйна
Интеграцията на Западните Балкани в ЕС
Левски в Първа лига, сезон 2022/2023
Парламентарни избори 2023 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Анкета
"За" или "против" запазването на паметниците на Съветската армия в България?
За
Против
Не мога да преценя

Част от
НОВИНИ
ЗА НАС

За контакти:

тел.: 0882 801 050

focus@focus-news.net

За реклама:

Тарифи (виж) Избори 2023

тел.: 0882 801 001

sales@focus-news.net
©2000 - 2022 Медия груп 24 ООД. focus-news.net - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от focus-news.net, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в focus-news.net е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.