Израелската армия (ЦАХАЛ) нанесе удар срещу въоръжени лица в южната част на Ливан, които са били идентифицирани като заплаха за израелските военни, действащи в този район, съобщи във вторник пресслужбата на ЦАХАЛ.
"Преди известно време ЦАХАЛ идентифицира група въоръжени терористи, действаща в непосредствена близост до войници на ЦАХАЛ в зоната за сигурност в района на хребета Али ал-Тахер. След идентифицирането войниците нанесоха удар по терористите на север от зоната за сигурност, за да неутрализират заплахата“, се посочва в съобщението.
В понеделник израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че "ЦАХАЛ разполага с пълна свобода на действие в южната част на Ливан за предотвратяване на заплахи и ще остане в зоната за сигурност толкова дълго, колкото е необходимо".



15:20 / 23.06.2026
296




