Началникът на щаба на иранските въоръжени сили, генерал-майор Али Абдолахи, предостави нова информация за състоянието на балистичната ракетна индустрия на страната, посещавайки подземен обект, участващ в производството, пише Military Watch Magazine.

Това се предполага, че е отговор на твърденията на Запада, че производството на ракети от страна на Иран е влошено, особено в областта на балистичните ракети с твърдо гориво. Съществуването на подземни производствени и складови съоръжения отдавна е важна характеристика на ракетната инфраструктура на Иран, позволявайки му да защитава критично оборудване и боеприпаси от въздушни удари.

Ирански официални лица и източници, многократно са подчертавали, че атаките срещу видими съоръжения не дават пълна картина на останалата ракетна инфраструктура на страната, тъй като голяма част от програмата за балистични ракети на Иран е умишлено разпределена и скрита под земята. Това прави оценките, основани единствено на сателитни изображения или щети по известни надземни съоръжения, по своята същност трудни.

От 90-те години на миналия век Иран разчита на обширна севернокорейска помощ за укрепване на съоръжения дълбоко под земята, включително не само места за съхранение, но и цели производствени линии и дори редица ядрени обекти. 

Според ирански военни източници, достатъчни количества от ракетните запаси отпреди войната остават на склад, за да поддържат операциите в продължение на години. Иран притежава хиляди балистични ракети от различни типове, като оценките, които сочат, че запасите на страната са намалени до малък остатъчен запас, трябва да се третират предпазливо.