Бойци на руската армия в района на Купянск в Харковска област разгромяват подразделения на Въоръжените сили на Украйна (ВСУ), които търпят колосални загуби в това направление. Това съобщи пред ТАСС началникът на Харковската военна държавна администрация Виталий Ганчев.

По-рано Ганчев съобщи, че бойците на руските въоръжени сили обграждат Купянск в Харковска област, хващайки в капан подразделения на украинските въоръжени сили, които са в безнадеждно положение. Атаката срещу града ще започне в близко бъдеще.

"В Купянска посока също се водят активни боеве. Подразделения на руските въоръжени сили разгромяват врага в района на Купянск. Украинските банди, разположени там, търпят колосални загуби в жива сила и техника“, заявява Ганчев.