В нощта на 3 ноември на територията на Русия подразделения на Силите за отбрана на Украйна са нанесли удар по нефтопреработвателния завод (НПЗ) в Саратов, предава УНИАН.
Както съобщава Генералният щаб на Въоръжените сили на Украйна, е регистрирано попадане в обекта и пожар в района на комплекса от нефтопреработвателни съоръжения ЕЛОУ АВТ-6.
Отбелязва се, че Саратовският НПЗ е едно от най-старите нефтопреработвателни предприятия в Русия. Към 2023 г. обемът на преработката е бил 4,8 млн. тона. Предприятието е ангажирано с осигуряването на нуждите на Въоръжените сили на РФ.
Генералният щаб също така информира, че са нанесени огневи удари по логистични обекти наруснаците на територията на Луганска област.
"Поразен е складът за материално-технически средства в населеното място Розкишне и подвижният склад за горива и смазочни материали в Довжанск. Силите за отбрана последователно реализират комплекс от мерки за поразяване на критични елементи от военно-промишлената база на Русия с цел да я лишат от възможността да продължи агресията“, се посочва в съобщението.



13:11 / 03.11.2025
4435




