Франция съобщи за първи случай на Ебола по време на най-новата епидемия, след като лекар, върнал се от Демократична република Конго, е дал положителен резултат, предава Sky News.

Лекарят се е върнал от хуманитарна мисия, съобщи френското министерство на здравеопазването.

Пациентът е изолиран, а властите проследяват контактите му, посочи министерството, като добави, че рискът за европейската общественост е нисък.

Епидемията от Ебола в Конго, която е заразила повече от 1 000 души и е отнела живота на 267, е с най-голям брой потвърдени случаи през първия месец от всички епизоди на заболяването, съобщи Световната здравна организация.

Броят на потвърдените случаи на ебола в ДР Конго е нараснал до 1 094, включително 277 смъртни случая, сочат данни на правителството, публикувани във вторник.