Френският президент Еманюел Макрон и британският министър-председател Кийр Стармър се срещнаха в резиденцията на британските премиери. Една от темите на разговора им е Украйна, предава РБК-Украйна, като се позовава на комюнике на Елисейския дворец.

В документа се посочва, че срещата е била посветена на международните цели, Украйна, Близкия изток и укрепването на отношенията между Обединеното кралство и Европейския съюз.

Обсъден е и въпросът за задълбочаване на отношенията между Франция и Великобритания в контекста на предстоящата френско-британска среща на върха, насрочена за лятото.

В комюникето се отбелязва, че положението в Украйна е било "в центъра на разговора“.

"Лидерите потвърдиха отново ангажимента си да координират тясно действията си в подкрепа на Украйна толкова дълго, колкото е необходимо. Те подчертаха, че е важно да продължат да доставят оръжията, необходими за защита на украинските територии, и да гарантират непрекъсната финансова подкрепа за Украйна след 2025 г. Те подчертаха също така, че е важно да се предоставят на Украйна гаранции за сигурност, които да я предпазят от по-нататъшна агресия“, се посочва в комюникето.