Миналата седмица Русия е изпратила нови роботизирани мини-танкове с гранатомети АГС-17 за щурм на позициите на украинските въоръжени сили. Боевете са се провели около Бердичи, западно от руините на Авдеевка в Източна Украйна.
Тогава руснаците обявиха зашеметяващ успех, но Forbes пише, че няма такова нещо, а най-малко два от петте или шестте руски роботизирани танка са били обездвижени и след това взривени. 47-ма механизирана бригада на украинската армия е показала впечатляваща работа с дронове.
"В момента всичко, което се движи на бойното поле, може да бъде забелязано и ударено от дрон“, казва Самуел Бендет от изследователския институт в Арлингтън, Вирджиния.
Както отбелязва Forbes, Украйна отчаяно се опитваше да запълни празнината в огневата мощ, възникнала поради блокирането на помощта от републиканците в Конгреса. Поради това Киев "оторизира мрежа от стотици малки работилници за създаване на най-малко 50 000 FPV дрона на месец“. След това Украйна ги оборудва с гранатомет или ракетна бойна глава и ги изпраща срещу руснаците.



12:50 / 01.04.2024
44080




