Украйна има остра нужда от ракети за системите Patriot, за да се предпази от руска балистика. Това заяви днес министърът на отбраната Михаил Федоров, предава РБК-Украйна.

''Имаме критичен недостиг на ракети PAC-3 (за Patriot.) за противовъздушна отбрана, за да се предпази от руска балистика. Говорихме и с президента за създаване на съвместни консорциуми с партньори за по-бързо производство на противобалистични ракети'', отбеляза ръководителят на Министерството на отбраната.

Федоров смята, че Украйна има голям потенциал самостоятелно да произвежда противобалистични комплекси и ракети.

''За това е необходим отделен проект - математиката там е сложна, отнема повече време. Но Украйна определено трябва да разработи свои собствени проекти'', категоричен е министърът.