close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Всички
Европейски съюз
Балкани
Близък Изток
Свят
Европол разби криминална група от Балканите
11:42 / 26.05.2023
487
©
В рамките на транснационална полицейска акция е разбита престъпна група от Западните Балкани, занимавала се основно с контрабанда на наркотици и огнестрелни оръжия в цяла Европа, съобщава македонската информационна агенция "Макфакс“, като се позовава на съобщение от Европейската полицейска служба – Европол.

Съгласно разпространената информация, от 37 заподозрени балканци, 15 са били арестувани при поредица от акции, проведени в четвъртък едновременно на териториите на Хърватия, Словения, Босна и Херцеговина, но и Нидерландия, Италия, Белгия и Германия.

Добавя се, че акциите са координирани от команден пункт в Загреб, с подкрепата на служители на Европол, разположени на място.

Престъпната група е ръководена от гражданин на Босна и Херцеговина, който в момента излежава присъда от четири години затвор в Италия. Той продължава да организира престъпни дейности от затворническата си килия, откъдето се смята, че редовно е издавал заповеди и указания на подчинените си.

При акциите са иззети, наред с други неща, 148 000 евро в брой, 18 огнестрелни оръжия, включително две картечници, и 2512 броя боеприпаси.

Иззети са и 15 килограма кокаин, 11 килограма хероин, 3 килограма амфетамин, 7 килограма марихуана и 10 килограма хашиш.

Международната акция е предшествана от сложно разследване, водено от Главната полицейска администрация на Хърватия в рамките на оперативната група "Балкански картел“, се казва в изявление на Европол.

Хърватската полиция разпространи и видеозапис на един от арестите, на който се виждат драматични сцени на въоръжени спецчасти, които нахлуват в апартаментите на заподозрените.

Европол преди това създаде оперативна група "Балкански картел“, която обединява следователи от цяла Европа и света за ефективно справяне със заплахите, произтичащи от региона.
Следете всички новини на агенция "Фокус" и чрез:
facebook
Google Новини
Всичко важно от ефира на радио "Фокус" слушайте и в нашите подкасти в:
Spotify
Google Podcasts
Soundcloud








Зареждане! Моля, изчакайте ...

ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Катастрофи в София
Първа лига, сезон 2022/2023
Преговори за съставяне на правителство 2023 г.
ТВ и шоу сезон 2022/2023 г.
29-годишна родилка почина в Русе
назад 1 2 3 4 5 напред
Анкета
"За" или "против" запазването на паметниците на Съветската армия в България?
За
Против
Не мога да преценя

Част от
НОВИНИ
ЗА НАС

За контакти:

тел.: 0882 801 050

focus@focus-news.net

За реклама:

Тарифи (виж) Избори 2023

тел.: 0882 801 001

sales@focus-news.net
©2000 - 2022 Медия груп 24 ООД. focus-news.net - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от focus-news.net, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в focus-news.net е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.