Ердоган предложи на Зеленски помощ при разследването за взривяването на Каховската ВЕЦ

©
"Президентът Реджеп Тайип Ердоган разговаря с украинския президент Володимир Зеленски и предложи помощта на Турция за разследване на срутването на язовир Каховка".
По време на срещата турският президент е заявил, че за подробно разследване на експлозията в Каховската ВЕЦ може да бъде създадена комисия с участието на експерти от двете страни, както и от ООН и международната общност, включително Турция, допълват от РБК-Украйна.
Ердоган е подчертал, че Турция е готова да направи всичко възможно в това отношение и също така е изразил надежда, че по този въпрос може да се следва методът на преговори, както при "зърнената инициатива“.
Украинската медия отбелява, че в рамките на "зърненото споразумение" Украйна не води преки преговори с Русия. Страната обсъжда въпроси с Турция и ООН, а те от своя страна водят отделни преговори с Руската федерация.
Освен това Ердоган е заявил, че страната му решително ще продължи усилията си за установяване на справедлив мир.