ЕС е подготвил нов пакет от санкции срещу Иран, гласуването може да е днес

©
"Брюксел вече е подготвил нов списък със санкции срещу Иран... Дипломатите се надяват да постигнат съгласие по новия пакет днес или поне до срещата на върха на лидерите на ЕС в четвъртък и петък“, разкрива източник на редакцията.
Съобщава се, че новият пакет от санкции ще "удари" ирански лица и организации. Според изданието ограничения ще бъдат въведени срещу пет физически и три юридически лица.
По думите на източник на изданието новият пакет от санкции е замислен като "силен сигнал" към Техеран. Друг високопоставен служител обаче заяви, че индивидуалните санкции може да бъдат приложени много по-бързо от икономическите, които едва ли ще имат силен ефект, като се има предвид, че Иран вече се намира под сериозни санкции.
Москва и Техеран отрекоха твърденията за предполагаеми доставки на ирански оръжия за Русия.
По-рано говорителят на външното министерство в Техеран Насър Канаани отрече новопоявилата се информация за доставка на иранско оръжие на руската страна за използване във военните действия в Украйна. На свой ред официалният представител на външнополитическото ведомство в Москва Мария Захарова заяви, че темата за закупуването на бойни безпилотни самолети от Иран е била изкуствено "хвърлена“ в американските медии.