close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Всички
Европейски съюз
Балкани
Близък Изток
Свят
Cesky rozhlas: Чешкото правителство изпраща 150 войници за патрулиране на полско-беларуската граница
17:45 / 08.12.2021
120
©
Правителството на Чешката република ще изпрати 150 военнослужещи в помощ на полските им колега за патрулиране на границата с Беларус, съобщава националното радио Cesky rozhlas . Войниците ще бъдат в съседната страна за период от около шест месеца.

Хиляди търсещи убежище и мигранти са хванати в капана на ничията земя между страните, предизвиквайки – по думите на чешките и европейските служители – умишлено създадена от Минск хуманитарна криза.

Чешките войници ще помагат за защитата на границата, но няма да се ангажират директно с бежанците или мигрантите, предлага напускащият премиер Андрей Бабиш.

Неговият наследник Петър Фиала подкрепи предложението, което след одобрение от кабинета ще бъде обсъдено от съответните комисии в двете камари на парламента.

Превод и редакция: Тереза Герова

Следете всички новини на агенция "Фокус" и чрез:
facebook
Google Новини
Всичко важно от ефира на радио "Фокус" слушайте и в нашите подкасти в:
Spotify
Google Podcasts
Soundcloud








Зареждане! Моля, изчакайте ...

ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Войната в Украйна
Двойно убийство в Пловдив!
Преговори за съставяне на правителство 2023 г.
1-ви юни - Ден на детето
Закриване на общините "Родопи" и "Марица"
назад 1 2 3 4 5 напред
Анкета
"За" или "против" запазването на паметниците на Съветската армия в България?
За
Против
Не мога да преценя

Част от
НОВИНИ
ЗА НАС

За контакти:

тел.: 0882 801 050

focus@focus-news.net

За реклама:

Тарифи (виж) Избори 2023

тел.: 0882 801 001

sales@focus-news.net
©2000 - 2022 Медия груп 24 ООД. focus-news.net - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от focus-news.net, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в focus-news.net е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.