Губернаторът на Брянска област Александър Богомаз заявява, че железопътният мост във Вгоничския район е бил взривен в момента, когато по него е преминавал пътнически влак. За това пише РИА Новости.
На 31 май в Брянска област се срути мост. Това се е случило на еднопистов железопътен участък Пилшино — Вгоничи, като в момента на инцидента под моста е преминавал пътнически влак. Влакът се е движел по маршрута "Климов — Москва" и е бил затрупан от различни конструкции. Един от вагоните му е бил смачкан.
Богомаз съобщава, че в резултат на инцидента са пострадали 69 души — три деца и 66 възрастни. Седем души са загинали.
"47 души са хоспитализирани, включително три деца. Трима от пострадалите са в тежко състояние, включително едно дете", пише той в Telegram канала си.



09:04 / 01.06.2025
4760




