Билецки: Трета щурмова дивизия превъзхожда руснаците по пехота, управление и технологии

©
В Лиманското направление "Тройката“ държи най-дългата ивица във Въоръжените сили от над 50 км от фронта, която е непрекъснато атакувана от части на руската 1-ва танкова армия и 20-та комбинирана армия на Руската федерация. Освен това, OTG използва бригадата като "пожарна“ извън зоната си на отговорност.
"Бригадата се справя на добро ниво. Загубите ни срещу врага отдавна не са три към пет към едно. Понякога, когато врагът действа активно, е 10-12 към едно. Защо е така? Имаме по-добра пехота, по-добро управление... Най-важното е, че сме на различно технологично ниво. Нашите безпилотни авиобазни системи, наземни роботизирани комплекси, системи за управление, техническо разузнаване, електронна война са с порядък по-добър от този на противника“, заявява Билецки.
Преди няколко седмици руснаците направиха опит за офанзива в лента от четири батальона едновременно и загубиха 149 убити войници - това е рекорден брой потвърдени безвъзвратни загуби на противника на ден за цялата пълномащабна война, според изданието.
През април 2025 г. "Тройката“ поднови собствения си рекорд, като отново стана първа по брой свалени дронове в класацията на електронните точки сред всички линейни бригади на Сухопътните войски. Бригадата е на първо място и по брой потвърдени цели, унищожени от ударни дронове и артилерия, въпреки че разполага с две артилерийски дивизии, които са непълни.
Билецки съобщи още, че дивизията обръща голямо внимание на обучението на персонала и технологичното развитие: изучава нови технологии и тактики, изобретява свои собствени и синхронизира всички компоненти - конструкторския отдел, техническото разузнаване, работата на безпилотните летателни апарати, средствата за електронна борба и разчетите на противовъздушната отбрана.
"Всичко това трябва да бъде обвързано в голям, синхронизиран оркестър. Не вярвайте, че инструментът работи за хората и за екипа. Той не работи... За да изстрелвате 200 FPV-та на ден, трябва не само да имате 200 FPV-та, но и да разпределите полетите така, че нито един от тях да не потиска другия, да уцелвате целите в необходимите посоки, а не това, което пилотът е видял. Това е сложна математика“, смята командирът.