Подразделения на Силите за отбрана на Украйна, действащи в оперативната зона на 1-ви корпус на ''Азов'', продължават да освобождават територии в Доброполско направление. В резултат на координираните действия на подразделенията на Въоръжените сили на Украйна и Азовската бригада, село Панковка и прилежащите му територии са освободени от рузнаците. Това се съобщава в Telegram канала на 1-ви корпус на НГУ "Азов“.
В съобщението се отбелязва се, че руската армия продължава да натрупва групировки от войски в този участък от фронта
""С цел да засили настъпателния потенциал, командването на руските въоръжени сили е преразположило допълнителни резерви в зоната на отговорност на 1-ви корпус на Азовската бригада: четири пехотни бригади и един полк на морската пехота. Украинските отбранителни сили полагат всички усилия, за да спрат настъплението на противника и да предотвратят пробив на отбраната“, се казва в доклада.
Донецка област
Както съобщи УНИАН по-рано, руското командване прехвърли в Донецка област още две бригади морска пехота, което свидетелства за намерението да се засили натискът върху украинските подразделения.
Според карта, публикувана от OSINT анализатора Unit Observer, руснаците са преместили 61-ва и 336-та бригада на морската пехота. Анализаторът отбеляза също, че 336-та бригада на морската пехота също се е преразположила в Покровск, присъединявайки се към 177-ми полк и 61-ва, 155-та и 40-та бригади, които вече са в района.



14:39 / 15.09.2025
15956




