Министърът на външните работи на Иран Абас Арагчи поздрави Моджтаба Хаменей с избора му за върховен лидер на Иран и от името на всички дипломати на страната положи клетва за вярност към новия лидер. Обръщението на министъра на външните работи на Иран е публикувано на официалния сайт на ведомството.

Изборите за нов върховен лидер, се посочва в посланието, "в настоящата опасна за страната обстановка гарантират запазването на нейния суверенитет, териториална цялост и укрепват националното единство“.

От свое име и от името на всички дипломати на Ислямската република Арагчи "потвърди лоялността си към третия върховен лидер на страната и се закле да не се отказва нито за миг от защитата на правата на иранския народ и от прокарването на националните интереси на Иран на международната сцена“.