Компанията Apple премахна приложенията на VK от App Store, те вече не са достъпни за изтегляне и актуализиране на устройствата на Apple, се посочва в съобщение на VK, предава Интерфакс.
VK уточнява, че приложенията са били премахнати без предупреждение.
Компанията припомня, че никога не е била обект на санкции и не е фигурирала в санкционни списъци, а официалните заключения на юристите и цялата необходима информация отдавна са на разположение на Apple.
"Въпреки това Apple без предупреждение и едностранно премахна приложенията на VK“, посочва VK.
"С действията си Apple ограничава достъпа на руските потребители до търсени услуги, от които ежедневно се възползват десетки милиони хора. Действията на Apple ще доведат до това, че потребителите няма да получават push-известия за съобщения и важни събития“, се посочва в съобщението.
VK счита действията на Apple спрямо руските потребители за "необосновани и неприемливи“.



18:03 / 25.06.2026
439