Американски генерал: Русия е на прага да подчини Украйна, ако САЩ не изпратят помощ

©
"Ако не им помогнем, тогава Украйна ще загуби. Те ще загубят правителството си. Русия ще получи контрол над страната... Вижте какво се случва вече. Поради забавяния и перспективата, че може дори да няма финансиране, ситуацията се промени драматично. Русия триумфира. Те говорят за пълна победа в Украйна, което е напълно постижимо за тях", заяви той.
Кийн отбеляза, че Украйна "буквално премина в отбрана“. "Те станаха много предпазливи, защото знаят, че им свършват боеприпасите, свършват им оръжейните системи. Така че в момента те са основно в отбранителен режим“, посочи генералът.
По-рано Джон Кърби, координатор по стратегическите комуникации в Съвета за национална сигурност на Белия дом, заяви, че САЩ не подготвят нови доставки на оръжие за Украйна поради липсата на бюджетни средства за това, а последният пакет е бил предоставен на Киев на 27 декември.
Администрацията на Вашингтон изпрати искане до Конгреса преди почти четири месеца за допълнително финансиране през фискалната 2024 година, която започна в Съединените щати на 1 октомври миналата година, за оказване на помощ на Израел и Украйна, както и за противодействие на Китай и Русия в Азиатско-Тихоокеанския регион. Общо изпълнителната власт, ръководена от демократа Байдън, би искала да получи за тези цели около 106 млрд. долара. По-нататъшната съдба на искането и алтернативните законопроекти обаче остава неясна. Няколко републиканци в двете камари на законодателния орган се обявиха през последните месеци против продължаването на предоставянето на финансова помощ на Киев. Председателят на Камарата на представителите Майк Джонсън, републиканец, предупреди няколко пъти за намерението си да обвърже по-нататъшната помощ за Украйна със затягане на контрола над южната граница на САЩ. Лидерът на републиканското малцинство в Сената Мич Макконъл се изказа в подобен дух. Дебатите между управляващата Демократическа и опозиционната Републиканска партия в САЩ по тези въпроси продължават.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Зеленски отговори на Тръмп: Лично ще чакам Путин в Турция
20:46 / 11.05.2025
Deep State: ВСУ предприеха най-неуспешната контраатака в Торецк и...
17:55 / 11.05.2025
Тръмп обещава да увеличи търговията с Индия и Пакистан след прекр...
17:40 / 11.05.2025
Мерц: Докато оръжията не замлъкнат, преговорите са невъзможни
17:31 / 11.05.2025
Павло Палица: Русия съсредоточава усилията си на няколко направле...
17:15 / 11.05.2025
Politico: Тръмп се съгласи да подкрепи коалицията на желаещите, н...
17:14 / 11.05.2025
Актуални теми