Израелските военновъздушни сили са започнали нова серия масирани бомбардировки над Иран, съобщава Al Jazeera. Очевидци публикуват кадри на мощни експлозии в столицата Техеран. Според израелската армия обект на атаката са площадки за изстрелване на ракети и дронове, точки на противовъздушна отбрана и друга инфраструктура.

Бомбардировките идват след като миналата нощ Иран атакува американски обекти в Израел и съседни държави в Персийския залив. От правителството на Саудитска Арабия обявиха, че ще предприемат всички необходими мерки, за да защитят страната и гражданите си.

В столицата Рияд дронове удариха американското посолство снощи.

текст: Милен Кандарашев