5000 души са спасени от наводнения в Северна Корея в операция под "личното ръководство" на Ким Чен-ун

©
Севернокорейските държавни медии докладват, че Ким Чен-ун е пристигнал в наводнения регион Северен Пьонган, който се намира на границата с Китай. Там той стигнал до извода, че "нивото на опасност в региона е значително превишено“, а ситуацията в граничния град Синуджу е много сериозна.
Както се вижда от публикуваните снимки, Ким Чен-ун е посетил базата на военновъздушните сили и е преминал през наводнените райони със специална машина. В официални доклади се казва, че той е "ръководил лично спасителните операции“.
През последните няколко дни проливни дъждове се изляхха в различни части на Азия след преминаването на тайфуна "Гаеми“. За тежка ситуация бе съобщено в Тайван и Филипините, но не и в Северна Корея.