Работниците в секторите на хранителните услуги и хотелиерството в Гърция проведоха 24-часова национална стачка в сряда, настоявайки за по-високо заплащане, по-силна защита на труда и по-стриктно прилагане на трудовото законодателство, пише ekathimerini.

Протестиращи се събраха пред Министерството на труда, заявявайки, че "рекламираното развитие на туризма не може да се гради върху изтощение, изтощителни часове, неконтролирано прилагане на 13-часовия работен ден и заобикаляне на колективните трудови договори."

Митингът, свикан от Федерацията на работниците в сферата на общественото хранене и туризма, приключи около 14:00 часа.

Към синдиката в протеста се присъедини и Федерацията на строителите и сродните им професии на Гърция, която поиска мерки за справяне с укриването на данъци и кражбата на трудови марки, както и за защита на здравето и безопасността на работното място.