Луксозното издание е с лимитиран тираж, уникална номерация на всеки екземпляр, нов предговор и нов ексклузивен епилог - пролог
Пет години след публикуването на "Глина“ – романа, който се превърна в литературен феномен и спечели престижни награди като "Избор на книжарите“ на книжарница "Хеликон“ за 2021 г., "Книга на 2021 г.“ на предаването на БНТ "Библиотеката“ и европейската награда за дебют "Еврокон 2021“, Виктория Бешлийска и издателство "Софтпрес“ отбелязват годишнината с колекционерско издание.
Специалната книга е с твърди корици, цветни порезки и с уникална номерация на всеки екземпляр, която показва поредността от общия лимитиран тираж.
"Глина“ продължава да живее в сърцата на читателите и да достига до нови, които също се влюбват в историята. С гордост отбелязваме, че романът вече има тираж от 120 000 и продължава и да е една от най-продаваните книги у нас – споделя управляващият директор на "Софтпрес“ Милена Стефанова. – Специалното колекционерско издание е нашият начин да благодарим на хората, които превърнаха книгата в събитие."
"Встъпвайки отново в света на "Глина“, почувствах, че искам да дам нещо ново на историята за бусинските майстори грънчари от 17-и век. Нещо от енергията на годината, в която излиза това специално издание. Приемете го като подарък към романа и към всеки встрастен в него – пише Виктория Бешлийска в новия преговор на книгата и разкрива идеята зад ексклузивния епилог – пролог в изданието. Неслучайно озаглавен така, новият текст в "Глина“ отразява авторовото разбиране, че "в художествената литература няма "минало“, а по-скоро съществува единно поле от образи, теми и сюжети, които трептят в очакване за проявление“ и че "както и в живота, краят на една приказка е начало на друга.“
Дали това означава, че ексклузивният текст в колекционерското издание на "Глина“ отваря вратата към нова история и нов роман? Предстои да разберем.
Специалното издание вече може да бъде поръчано на www.soft-press.com. То е в ограничен тираж и ще бъде разпространявано до изчерпване на количествата.



11:02 / 25.11.2025
2186


