close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Всички
Други
Кино и филми
Кулинарни
Културни
Личности
Музика
Daily Mirror: Умората и замайването може да са симптоми на новия подвариант на "Омикрон"
09:17 / 09.02.2022
97
© Sky News
Симптомите на умора и замайване може да са ранни признаци на инфекция с версията BA.2 на щама на коронавируса "Омикрон“, пише британският вестник Daily Mirror, позовавайки се на Националната здравна система (НЗС) на Великобритания.

"Те (тези симптоми) могат да идват и да си отиват през целия ден. Ако се (появяват) постоянно <...>, трябва да информирате Вашия лекар“, се казва в изявление на организацията.

Според изданието, позовавайки се на председателя на Южноафриканската медицинска асоциация д-р Анджелика Кутзи, сред симптомите на инфекция с новия подвариант на щама "Омикрон“ е и мускулната болка.

Според проучване на датски учени, подвариантът на "Омикрон“ BA.2 е по-заразен и също така е по-вероятно да зарази ваксинираните срещу коронавирус.

Превод и редакция: Юлиян Марков

Следете всички новини на агенция "Фокус" и чрез:
facebook
Google Новини
Всичко важно от ефира на радио "Фокус" слушайте и в нашите подкасти в:
Spotify
Google Podcasts
Soundcloud








Зареждане! Моля, изчакайте ...

ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Лига Европа сезон 2022/23
Войната в Украйна
Санкциите срещу Русия
Бюджет 2023
Първа лига, сезон 2022/2023
назад 1 2 3 4 5 напред
Анкета
"За" или "против" запазването на паметниците на Съветската армия в България?
За
Против
Не мога да преценя

Част от
НОВИНИ
ЗА НАС

За контакти:

тел.: 0882 801 050

focus@focus-news.net

За реклама:

Тарифи (виж) Избори 2023

тел.: 0882 801 001

sales@focus-news.net
©2000 - 2022 Медия груп 24 ООД. focus-news.net - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от focus-news.net, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в focus-news.net е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.