Всеки автомобил подлежи периодично на техническа проверка в лицензирани пунктове (ГТП). Новите автомобили подлежат на технически преглед на 3-та и 5-та година. СБА  препоръчва да извършите задължителния годишен преглед в пунктовете на организацията.

Прегледите се извършват в лицензираните пунктове на СБА на територията на цялата страна. НОВО от СБА - запишете час за ГТП онлайн. Вижте в кои пунктове е възможно това тук.

Необходими документи за минаване на ГТП:

– Регистрационен талон на автомобила – част II (малък талон в оригинал);

– Валидна застраховка гражданска отговорност;

– Документ за самоличност на лицето, представящо ППС на преглед (лична карта или свидетелство за управление на МПС);

– За ППС с монтирана АГУ, отразено в системата на ИААА преди 01.09.2014 г., не се изисква документ; За ППС с новомонтирана АГУ след 01.01.2015 г. се изисква представянето на протокол за пускане в експлоатация на АГУ, издадено от оторизирана фирма;

ВАЖНО! За преминаване на ГТП е необходимо автомобилът да има платен данък!

Забележка: Посочените документи са в съответствие с изискванията на Наредба № Н – 32 на Министерство на транспорта за извършване на годишни технически прегледи. Членовете и абонатите на СБА ползват 20% намаление, а за тези със Сребърна “ПЛЮС", Златна и Платинена карти е безплатен.