Наводнение в търговищкото село Априлово след вчерашните обилни валежи. Река Черни Лом преля и наводни къщи, дворове и джамията в селото. От сутринта се изграждат диги, а всички служби са на терен.
Водната стихия
Рано тази сутрин река Черни Лом излезе от коритото си и заля приземни етажи на имоти и дворове в Априлово.
Къщата на Ради Радев е до реката, а той още не може да се прибере в дома си.
"Водата е много. От тази сутрин не съм влизал вътре. Падна водата, падна. Аз съм от четири години тук, но такова нещо не съм виждал", коментира жителят на Априлово Ради Радев.
Жителите на Априлово не помнят такова наводнение от 20 години.
"Аз сутринта тръгнах за Търговище и джамията беше наводнена", допълни Евгения Иванова.
На терен от сутринта са екипи на пожарната и полицията и помагат на пострадалите от водната стихия.
"Две къщи има наводнени в момента, земеделска земя има много наводнена и 10 двора. От наша страна и от страна на институциите сме готови за всичко", заяви кметът на село Априлово Миран Стоянов.
Дъждът спря, но към момента ситуацията в селото остава тежка.
Някои от хората са напуснали домовете си от страх да не ги залее реката BulgariaOnAir.



20:20 / 30.03.2026
2199




