Задава се зимна обстановка, прогнозират дебел сняг

©
Според НИМХ в петък ще е все още сравнително топло. Преди обяд на повече места в равнинната част от страната ще има мъгла или ниска облачност. След обяд видимостта ще се подобри, но от запад ще започне ново бързо увеличение на облачността, а до вечерта на места в Западна България ще превали дъжд. Вятърът ще се ориентира от северозапад, в Дунавската равнина ще се усили.
Ще нахлува студен въздух и през следващите дни температурите ще се понижат чувствително. През нощта срещу събота и в събота валежи ще има на повече места из цялата страна. Със застудяването дъждът ще се примесва, в много райони и ще преминава в сняг. До вечерта валежите временно ще спрат, но през нощта срещу неделя от югозапад отново ще завали сняг.
В неделя и през първите дни на новата седмица ще бъде студено – ще се понижат нощните температури, а в отделни, главно котловинни райони, и дневните ще остават малко под нулата. В неделя вятърът от северозапад временно ще се усили. Главно над северозападната част от страната ще има и разкъсвания на облачността. Над Югозападна България и Родопите ще има превалявания от сняг.
В понеделник вятърът ще се обърне от север-североизток, в Източна България ще е до умерен. Повече разкъсвания на облачността ще има над Северна България, но над Южна тя ще остане значителна, с валежи, предимно от сняг. Във вторник вятърът в повечето райони пак ще се смени със запад-северозападен, вероятността за валежи намалява, облачността ще се разкъса. В сряда северозападният вятър ще се усили. Облачността ще се вплътни и след обяд в северозападните райони ще превали сняг.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
КНСБ: Където има колективен договор, заплатата е с 14% повече
21:26 / 01.05.2025
Кой колко взима в България?
20:39 / 01.05.2025
Видеокадри са запечатали последните часове от живота на Магдалена...
19:46 / 01.05.2025
Синдикатите: Увеличаването на пенсионната възраст е категорично н...
18:01 / 01.05.2025
Стоилка Арсова: Няма да има промени при картовите и платежните оп...
17:34 / 01.05.2025
Актуални теми