Три катастрофи затрудниха движението на магистрала "Тракия". Това съобщиха от МВР. Три автомобила са се ударили около 13:40 часа на 127-ия километър на магистралата.  

Малко по-късно пак в този участък е станала друга катастрофа, при която са се ударили още четири автомобила.

Третият инцидент е станал до тунел "Траянови врата", където са се ударили четири превозни средства.

Движението в тези участъци е затруднено. По традиция в петък трафикът по аутобана е изключително натоварен, а с оглед на летния сезон много автомобили са се отправили към плажа.

Междувременно снимки, разпространени във Фейсбук, доказват, че автомагистрала "Тракия" буквално се е задръсти в посока към морето. Коли и тирове са потеглили към Бургас, а на аутобана до Пловдив има образували се дълги колони. Идентична е ситуацията и на излизане от столицата.