Борислав Сарафов, предаде репортер на "Фокус".
"С помощта на стълба са прекарани 52 мигранти през границата, 2 дни са престояли в Ямбол и са се натоварили в камиона. Оглеждаме 18 трупа и 34 оцелили граждани на Афганистан, които се разпитват и им се оказва медицинска помощ", допълни той.
По думите му се извършва оглед на мястото от НСлС, прокуратурата и МВР, взети са 16 ДНК проби от камиона, като това ще позволи да стане ясно кой го е управлявал.
"На 3 адреса в страната се извършват обиски", каза още Сарафов.
"Сигнал за камиона е подаден от гражданин, който е минавал по тях. Мигранти извън камиона са го завели до превозното средство", обясни Атанас Илков, директор на главна дирекция "Национална сигурност".
Трима вече са задържаните по закона на МВР по случая с мигрантите край Локорско. Това каза директорът на Националаната следствена служба Сарафов: Трима вече са задържани във връзка с мигрантите край Локорско