Парламентът избра новото ръководство на Комисията за защита от конкуренцията. Народните представители избраха председател, заместник-председател и членове на регулаторния орган. 

Кандидатурите за председател на КЗК бяха две - Росен Карадимов, издигнат от "БСП-Обединена левица" и Иван Стойнев, издигнат от коалицията ПП-ДБ. 

Иван Стойнев получи 34 гласа "за", 163 бяха "против", а 19 се въздържаха, с което не бе избран. Росен Карадимов получи 121 гласа "за" (бел. от ред. - ГЕРБ-СДС, БСП-ОЛ, ИТН и "ДПС-Ново начало", 94 бяха "против", а 1 се въздържа. С това той бе избран да оглави органа в следващите седем години.  

За заместник-председател бе избран бившият депутат Радомир Чолаков. Той бе издигнат от ГЕРБ-СДС. Неговата кандидатура получи 122 гласа "за", 89 бяха "против", а 5 се въздържаха. 

За членове депутатите избраха Мирослава Христова, Валерия Герова и Емилия Колева, номинирани от ГЕРБ-СДС. Димитър Данаилов, посочен от "Има такъв народ" и Жельо Бойчев от БСП-ОЛ.

При дебатите Мартин Димитров от ПП-ДБ посочи, че КЗК има изключително важни регулаторни функции. Той определи органа като "крайъгълен камък, който, ако не работи - никой друг не може да свърши неговата работа". По думите му новото ръководство трябва да извършва "постоянен мониторинг" на цените на храните в страната спрямо средноевропейските, за да може да се установяват изкривявания в пазара. Според Мартин Димитров КЗК не трябва да контролира цените, а да защитава конкуренцията. 

Драгомир Стойнев от БСП-ОЛ отговори на Мартин Димитров по отношение на контрола на цените, като заяви, че българските потребители са поставени в неравностойно положение спрямо големите търговски вериги. Той допълни, че в големите търговски слагат надценки на стоките в размер на 70-80%. 

"Трябва да има хора, които да се опълчат и да защитят родното производство", каза Стойнев, като визира Росен Карадимов, който се обяви в подкрепа на тази политика. 

Костадин Костадинов обяви, че "Възраждане" смята, че регулаторите у нас не извършват никаква регулаторна дейност: "Една част съществуват като пенсионерски саниториуми, където пускат политически пенсионери, за да могат да получават големи заплати, след като им е отминала политическата кариера". 

Той обяви, че голяма част от регулаторните органи единствено харчат парите на българските данъкоплатци. По думите му КЗК трябва да е част от министерствата, които вече съществуват, като той предложи ведомствата да бъдат намалени наполовина поради неефективност. От третата политическа сила се обявиха "против" номинациите за регулаторния орган.

Кирил Петков обяви, че е "грях" да се бъде подкрепена кандидатурата на Росен Карадимов за КЗК. Атанас Атанасов от левицата му отговори, че когато правителството на Гълъб Донев го назначава за председател на Надзорния съвет на Българската банка за развитие, Карадимов запазва всички кадри на "Продължаваме промяната". По думите му по време на правителството на Николай Денков Росен Карадимов запазва поста си. 

Тошко Йорданов обвини Кирил Петков, че манипулира общественото мнение за съотношението между качество и цена при извършването на обществени поръчки.

Драгомир Стойнев се обърна към ПП-ДБ, за да изнасят факти, когато говорят за конкретни лица, а не да използват слухове, които са непроверени. 

Тома Биков от ГЕРБ-СДС заяви, че от ПП-ДБ не са търсили подкрепа за техните номинации. Той заяви, че вместо това лидерите на втората политическа сила отправят обвинения, че "ГЕРБ  е мафия", а вследствие на това депутатите на Бойко Борисов не могат да дадат своята подкрепа за номинация им в регулатора. 

"Ако вашият тон беше по-различен и непредпоставяше, че няма как да ви дадем подкрепа при тези приказки, които чуваме от вас, вероятно щяхме да помислим и да преценим дали да дадем тази подкрепа", заяви той.